videoinstalacije1

Video i medijske instalacije u Noći muzeja 2022

Povodom Noći muzeja 2022. predstavljamo selekciju video dokumentacija godišnje izložbe radova studenata preddiplomskog i diplomskog studija Odsjeka za film i video.

Godišnjim izložbama u galeriji Multimedijalnog kulturnog centra u Splitu pod nazivom MU/FiV-otvoreno sada se već tradicionalno prezentiraju Set featured imageradovi studenata preddiplomskog i diplomskog studija Odsjeka za film i video. Izloženi radovi su studentski projekti iz područja medijske umjetnosti, u okviru nastave na kolegijima koje izvodi izv. prof. art. Toni Meštrović́ i asistent Gildo Bavčević s Odsjeka za film i video.

Izložba je osmišljena kako bi studenti svoje galerijski artikulirane medijske umjetničke radove realizirane kroz nastavu suočili s realnom situacijom izlaganja autorskog rada u javnom prostoru te s kritičkim pogledom javnosti. Studenti su predstavili multimedijske radove u vidu video-zvučnih i skulpturalnih medijskih instalacija koje ovom prigodom možete razgledati online. Prezentirani su radovi slijedećih autora: Jadran Parunov, Josip Bojčić, Marija Plazibat, Hrvoje Pelicarić, Krešimir Štulina, Dragan Đokić, Glorija Lizde, Darko Škrobonja, Katrin Novaković, Arijana Fridrih Lekić, Tamara Bilankov, Gildo Bavčević.

Studentske Video i medijske instalacije