Vanjska prosudba sustava osiguranja kvalitete

O reakreditaciji

Reakreditacija visokih učilišta je obavezan postupak vanjskog vrednovanja kvalitete svih visokih učilišta koji se provodi u petogodišnjim ciklusima.

Cilj je postupka reakreditacije provjeriti ispunjava li visoko učilište potrebne uvjete (akademski prag) i vrednovati i ocijeniti kvalitetu visokog učilišta prema definiranim standardima kvalitete te preporučiti daljnja unaprjeđenja.

Svrha je postupka reakreditacije potaknuti daljnji razvoj kvalitete u glavnim aspektima rada visokog učilišta te osigurati da studenti studiraju na visokim učilištima/studijskim programima koji ispunjavaju potrebne uvjete.

Više informacija o postupku reakreditacije dostupno je na mrežnim stranicama Agencije za znanost i visoko obrazovanje: poveznica

Standardi za vrednovanje kvalitete sveučilišta i sastavnica sveučilišta u postupku reakreditacije visokih učilišta

Postupak reakreditacije

Reakreditacije Umjetničke akademije u Splitu

AZVO - reakreditacije UMAS-a

Drugi ciklus reakreditacije, 2021.–2022.

Prvi ciklus reakreditacije, 2014.–2015.