ZAŠTITA OD DISKRIMINACIJE I UZNEMIRAVANJA

Umjetnička akademija u Splitu odlučno se suprotstavlja svakom obliku diskriminacije, uznemiravanja, nasilja ili odmazde među studentima i zaposlenicima te se zalaže za inkluzivnost svih bez obzira na rasu, dob, spol, vjeroispovijest, nacionalnu i etičku pripadnost, rodni identitet, seksualnu orijentaciju, bračni status, invaliditet i sl.

Važni dokumenti

• Politika protiv diskriminacije i uznemiravanja na Sveučilištu u Splitu
  • Protokol o postupanju i mjerama zaštite od diskriminacije Sveučilištu u Splitu
  • Plan rodne ravnopravnosti Sveučilišta u Splitu (2021. – 2027.)
  • Odluka o imenovanju povjerenstva za zaštitu od diskriminacije

Povjerenstvo za zaštitu od diskriminacije, uznemiravanja i spolnog uznemiravanja Umjetničke akademije u Splitu:

• izv. prof. art. Bruna Bebić (zamjenik: pred. dr. sc. Matko Botić)
  • doc. art. Žana Marendić (zamjenica: doc. art. Ivana Kenk)
  • doc. art. Đani Martinić (zamjenik: doc. art. Robert Jozić)
  • Nina Grebenar, studentska predstavnica

Ako ste doživjeli diskriminaciju, uznemiravanje ili seksualno uznemiravanje, obratite se Akademijinom Povjerenstvu za zaštitu od diskriminacije, uznemiravanja i spolnog uznemiravanja: povjerenstvo.za.zastitu.od.diskriminacije@umas.hr