Postupak izmjena ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja obveznih predmeta koji su dio studijskih programa dva ili više odsjeka te predmeta kojeg nastavnici izvode van matičnih odsjeka

CILJ POSTUPKA: Cilj postupka je pravovremeno praćenje i implementacija izmjena ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja obveznih i/ili izbornih predmeta koji su

OPIS PROVEDBE POSTUPKA:
Predstojnik odsjeka ili predmetni nastavnik koji predlaže izmjene ECTS bodova satnice i/ili sadržaja obveznih i/ili izbornih predmeta koji su dio studijskih programa dva ili više odsjeka i/ili predmeta kojeg nastavnici izvode van matičnih odsjeka dužan je najkasnije do 1. studenog tekuće akademske godine održati konzultativne sastanke sa predstojnicima svih odsjeka koji predmet izvode u sklopu svojih studijskih programa. Inicijalni sastanak saziva prodekan/prodekani, nakon što ga pročelnik ili predmetni nastavnik upozna o namjeri provedbe izmjena na predmetu.

Dokumentacija: Predlagatelj izmjena ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja predmeta dužan je voditelju Odbora za kvalitetu najkasnije do 15. studenog tekuće akademske godine dostaviti u elektroničkom obliku:
Zapisnik sastanka na kojem je donesena odluka o izmjeni ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja obveznih i/ili izbornih predmeta koji su dio studijskih programa dva ili više odsjeka i/ili predmeta kojeg nastavnici izvode van matičnih odsjeka uz pisano obrazloženje razloga za provedbu navedenih izmjena. Zapisnik treba biti potpisan od strane svih sudionika sastanka.
Popunjenu tablicu predmeta sa crveno označenim izmjenama ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja.

DINAMIKA PROVOĐENJA POSTUPKA: Prema potrebi, ovisno o mogućnostima i zahtjevima za izmjene ECTS bodova, satnice i/ili sadržaja obveznih i/ili
izbornih predmeta koji su dio studijskih programa dva ili više odsjeka te predmeta kojeg nastavnici izvode van matičnih odsjeka.

ODGOVORNI: Predstojnici odsjeka, predmetni nastavnici, prodekani za nastavu, Odbor za kvalitetu.

REFERENTNI POKAZATELJ: Implementirane izmjene predmeta od strane svih uključenih dionika postupka.

JAVNOST REZULTATA: Dostupnost rezultata svim dionicima.

NAPOMENA: Nakon predloženih izmjena ECTS bodova satnice i/ili sadržaja obveznih predmeta predstojnici odsjeka moraju pokrenuti postupak izmjena i dopuna studijskih programa u obimu koji zahtijevaju predložene izmjene predmeta.

Pdf za preuzimanje:

Postupak izmjene ECTS bodova, satnice i sadržaja obveznih i izbornih predmeta koji su dio studijskih programa dva ili više odsjeka