05. listopada 2022.

Radionica i predavanje profesora Boštjana Botasa Kende (ALUO, Ljubljana)

Na Odsjeku za dizajn vizualnih komunikacija, od 10. do 15. listopada, gostujući ERAMUS+ profesor s Akademije likovnih umjetnosti i dizajna Sveučilišta u Ljubljani Boštjan Botas Kenda, voditi će radionicu pod nazivom "Javno i privatno". Kolega Kenda će održati i otvoreno uvodno predavanje u Zagrebačkoj 3 u ponedjeljak 10. listopada u 14.00.

Radionica će metodom istraživanja specifičnih situacija u svakodnevnom životu oblikovati proces usmjeren na stvaranje okruženja koje je senzibilno na blizinu (proksemiku) i pripadnu ljudsku interakcija. Kroz jezik vizualnih komunikacija povezati će se kompleksnost knjige i elemenata signalizacije/usmjeravanja.

KRATAK CV:

• Studirao arhitekturu, dopunio znanje s editorijalnom grafikom na IED-u, Milano, Italija.
  • Redoviti profesor vizualnih komunikacija na Akademiji za likovnu umjetnost i dizajn Sveučilišta u Ljubljani, Slovenija.
  • Predaje vizualne komunikacije na Akademiji za likovnu umjetnost i dizajn, Arhitektonskom fakultetu i Fakultetu računarstva.
  • Osnivač i partner "studiobotas", studija za grafički dizajn koji se bavi formom knjige i signalizacije u javnom prostoru.
  • Predsjedao je Povjerenstvu za Nacionalni strategijski dokument oblikovanja 2017.
  • Prorektor za umjetnost i kreativnost na Sveučilištu u Ljubljani (2017-2019), dekan Akademije za likovnu umjetnost i dizajn (2013-2017), pročelnik Odsjeka za vizualne komunikacije na Akademiji za likovnu umjetnost i dizajn (2011-2013) .
  • Doprinosi promicanju istraživanja koji temelji na praksi i doktorata vođenog dizajnom (DDDr) kao član CA²RE, ADAPT-r(PRS) i doktorskog programa umjetnosti na Sveučilištu u Ljubljani.

#umas #25godinaumasa #UMAS25