13. prosinca 2021.

Program 5. susreta Alumni Kluba Odjela za glazbenu umjetnost (2021.)

5. SUSRET ALUMNI KLUBA ODJELA ZA GLAZBENU UMJETNOST

petak, 17. prosinca 2021., putem Zoom platforme, s početkom u 12 sati

Tema susreta: Glazbeno obrazovanje i umjetnički rad u novom vremenu

Sudjeluju: Alumni Glazbenog odjela UMAS-a & Prijatelji Kluba

Svi zainteresirani mogu se prijaviti na e-mail adresu:
alumni.glazbeniodjel@gmail.com
do 15. prosinca 2021.

Pozdravne riječi dekana:

Poštovani,

zadovoljstvo mi je pozdraviti Vas, bivše studente Umjetničke akademije u Splitu, a sadašnje kolege umjetnike, pedagoge i znanstvenike. Umjetničkoj akademiji je izuzetno važno održavati kontakte s mladim stručnjacima kao što ste Vi koji ste u direktnom kontaktu s učenicima i publikom. Lijepo je čuti da je ovo peti po redu susret Alumni kluba Odjela za glazbenu umjetnost, što govori o ozbiljnosti i kontinuitetu rada. Vaš Klub je prvi alumni klub osnovan na Akademiji i daleko najbolje organiziran. Kolege s ostalih odjela Akademije mogu se ugledati na vas.

Držim da je vrlo važno u ovim novim i drugačijim vremenima, govoriti o glazbi i umjetnosti općenito. Pedagoški rad u umjetničkom području i održavanje glazbenih događaja upravo u ovim vremenima prisilne otuđenosti pokazuju se izuzetno važnim. Nadam se da će ovogodišnji susret biti uspješan, pun nade, energije i novih ideja koje će nam svima pomoći da prebrodimo ova čudna vremena. Želim vam puno uspjeha u radu.

S poštovanjem,

izv. prof. art. Edvin Dragičević

UVODNE RIJEČI – doc. dr. sc. Jelica Valjalo Kaporelo, voditeljica Alumni kluba

12:10-12:25