25. travnja 2023.

Predavanje Dániela Horvátha (Mađarska)

U srijedu, 26. travnja 2023. u 16 sati, Odsjek za slikarstvo, organizira gostujuće predavanje Dániela Horvátha, izvanrednog profesora na Institutu za likovne umjetnosti Katoličkog sveučilišta Eszterházy Károly u Egeru (Mađarska). Predavanje će se održati u zgradi Odsjeka za slikarstvo, predavaonica u prizemlju, na adresi Hrvojeva 8.

Profesor Horváth će u prvom dijelu predavanja predstaviti svoju matičnu ustanovu, metodologiju nastavnog procesa na svom fakultetu, prilike koje se inozemnim studentima nude za izložbenu aktivnost, rezidencijalne programe za gostujuće umjetnike, kao i mogućnosti studiranja i razmjene studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja putem Erasmus+ programa.

U drugom dijelu predavanja prezentirat će svoju umjetničku praksu i interese.

Predavanja su otvorena za sve studente, profesore i nenastavno osoblje Akademije, te za širu zainteresiranu publiku.

Gostovanje profesora Horvátha realizira se u okviru programa akademske mobilnosti Erasmus+.

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja