03. prosinca 2023.

Otvorenje izložbe DVK 2013—2023 u Galeriji MKC / Dom mladih u Splitu / 7. 12. u 19 sati

U četvrtak, 7. prosinca u 19 sati u Galeriji MKC / Domu mladih u Splitu otvara se izložba

DVK 13—23

koja je sažeti “snapshot" proteklih deset godina djelovanja Odsjeka za dizajna vizualnih komunikacija Umjetničke akademije u Splitu.

Takav pregled pruža priliku za refleksiju o pređenom putu, dosezima i ulozi DVK unutar akademskog sustava i obrazovanja za dizajn. To je i poticaj za barem okvirnu valorizaciju uloge koju je ovaj studij dizajna vizualnih komunikacija u razdoblju od nastanka do danas obavio u svom neposrednom okruženju, kao i potencijale koje lokalnoj i široj zajednici nudi u budućnosti, ali i o aktualnoj široj društvenoj situaciji i predstojećim izazovima (posebno onima u vezi klimatskih, ekoloških i tehnoloških promjena).

Izložba će biti otvorena do 21. 12. 2023.

Organizator: Odsjek za dizajn vizualnih komunikacija, Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu

Partner: Multimedijalni kulturni centar, Split

Pokrovitelji: Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske i Grad Split

Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti Održivi gradovi i zajednice Održiva potrošnja i proizvodnja Partnerstvom do cilja