12. lipnja 2023.

Monodrama NOVOROĐENA

Brojke kažu da će svaka 5. žena doživjeti postpartum depresiju.  Ovo nije predstava o brojkama. Ovo je predstava o realnosti majke nakon dolaska bebe. Skrovitoj realnosti koja obično ostane unutar četiri zida nečijeg doma. Ovo je posveta svakoj majci koja ostaje sama sa svojom težinom u trenutku za kojeg je mislila da će biti najčarobniji u njenom životu. Ovo je za sve žene koje trebaju podršku.

U Beton kinu Doma mladih, 16. lipnja u 20.30 premijerno će se izvesti monodrama NOVOROĐENA studentice glume Dee Marie Računice. Predstava Novorođena nastala je kao diplomska ispitna produkcija na Umjetničkoj akademiji u Splitu, pri Odjelu za kazališnu umjetnost, smjer Gluma, pod mentorstvom izv. prof. art. Gorana Golovka.

Monodrama „Novorođena“ je dokumentarno-autorski projekt koji govori o postpartum depresiji. Ova predstava nastala je zahvaljujući anonimnim anketama koje je ispunilo oko 300 žena te jednogodišnjim istraživačkim radom studentice koja ih je intervjuirala proučivši njihova iskustva. Predstava portretira novorotkinju koja je nedavno na svijet donijela kći i čiji unutarnji svijet pratimo na sceni kroz odnos s novorođenom bebom, okolinom i samom sobom.
Dodatne izvedbe su 19.6. i 23.6. u Beton Kinu u 20 sati.

Karte se mogu kupiti online preko  www.adriaticket.com!

Autorica teksta i diplomantica: Dea Maria Računica
Mentor: izv. prof. art. Goran Golovko
Glazba: Jakov Salečić i Frane Duilo
Dizajn svjetla: Dado Dolina
Fotografija na plakatu: Ana Surač
Plakat: Luciana Medić
Video i montaža: Luka Jukić

Hvala Multimedijalnom kulturnom centru Split za ustupanje prostora Beton Kina.
Hvala Martini Trboglav Podvorac na podršci i pomoći tokom stvaranja projekta.
Hvala svim ženama koje su sudjelovale u ovom projektu! Bez vas ne bi postojala NOVOROĐENA!

Veselimo se vašem dolasku!
Zdravlje i blagostanje Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti