11. prosinca 2023.

Koncert povodom 10 godina saksofona na UMAS-u

Koncert povodom 10 godina od osnivanja studija saksofona na Umjetničkoj akademiji u Splitu.

utorak, 12. prosinca u 19.30

Koncertna dvorana Ive Tijardovića - Hrvatski dom Split

Na koncertu povodom proslave 10 godina saksofona na UMAS-u sudjeluju sljedeći ansambli koje čine naši gosti te bivši i sadašnji studenti:

Ansamblu studenata saksofona SAX/UMAS pod ravnanjem maestra Harija Zlodre, redovitog profesora na UMAS-u pridružit će se kao solist vodeći svjetski saksofonist srednje generacije i naš gost Nicolas Arsenijevic, profesor na Kraljevskom konzervatoriju u Bruxellesu te Konzervatoriju u Versaillesu i laureat prestižnog Adolphe Sax natjecanja 2014 i 2019. godine.

Zajedno će izvesti ARP Koncert za saksofon i orkestar Gordana Tudora, izvanrednog profesora na UMAS-u, premijerno u obradi za saksofon uz pratnju okteta saksofona.

Na programu će biti izveden i Sustainable Development Ivana Božičevića, izvanrednog profesora kompozicije na Akademiji u obradi studenta 1. godine diplomskog studija, Vedrana Momčilovića te dvije skladbe koje su posebno za ovu prigodu skladali naši Erasmus studenti: Zuzanna Zajda i Maj Brinovec, koji provode zimski semestar u Splitu.

Kvartet saksofona ENDeM, kojeg čine prva četiri diplomanta na studiju saksofona, izvest će svoju glazbenu vizitkartu, Fragmente Zavičaja Denija Pjanića u kojima izvrsno ocrtava fragmente zavičaja svojih kolega – članova kvarteta, a jedan od najpropulzivnijih naših ansambala za suvremenu glazbu S/UMAS izvesti će It Is What It Is profesora Tudora, nastao u doba pandemije kao utjehu studentima okupljenim u ansamblu da zadrže pozitivan stav i ne klonu duhom nakon što im je Covid19 uništio planiranu turneju po srednjoj Europi.

Ulaz besplatan!

Veselimo se vašem dolasku!

Facebooka

Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti Partnerstvom do cilja