24. veljače 2024.

Izložba radova nastalih na rezidenciji u The Frans Masereel Centrum (FMC) u Kasterleeu u Belgiji

Galerija CTRL+Z

29.02. - 15.03.2024.

Nastavnici i studenti Odsjeka likovne kulture i likovne umjetnosti Umjetničke akademije u Splitu: izv. prof. art. Maja Zemunik i prof. art. Edvin Dragičević, asistentica Ivona Pupačić, te studentice Ella Pitalo, Hana Kalebić i Sara Dorčić boravili su tijekom studenog 2023. godine u okviru rezidencijalnog programa za umjetničke institucije u Frans Masereel Centru (FMC) u Kasterleeu u Belgiji.

Studentice su imale priliku upoznati se s metodologijom rada u profesionalnoj grafičkoj radionici koristeći se vrhunskom opremom i materijalima.

Kako je riječ o međunarodnom centru, u rezidencijalnom program istovremeno su sudjelovali i nastavnici i studenti sa:

• The Central Academy of Fine Arts (CAFA), Beijing, China
  • The Shanghai Academy of Fine Arts (SAFA) Shanghai, China
  • Boston University, College of Fine Arts, Boston, USA

što je omogućilo stjecanje ne samo neprocjenjivog iskustva, već i profesionalne kontakte.

Po završetku radionice organizirana je izložba radova te je dogovoreno da se radovi nastali na rezidenciji razmjene i potom izlože na matičnim akademijama.

Grafički listovi izloženi ovom prilikom plod su propitivanja medija grafike i predstavljaju neku vrstu likovnog zapisa susreta s nečim novim. Važno je naglasiti da je našim studentima to bio prvi susret s tehnikom litografije.

Otvorenje izložbe je u četvrtak, 29. veljače 2024. u 19.00 sati.

Dobrodošli!

Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti Partnerstvom do cilja