08. prosinca 2023.

Glazba za multimediju, predavanje Lukše Vučića

Lukša Vučić, student kompozicije održat će predavanje pod naslovom Glazba za multimediju.

Predavanje će se održati u srijedu, 13. prosinca u vremenu od 16 do 18 sati u prostorima Odjela za glazbenu umjetnost na Visokoj, Vrančićeva 17.

Luša Vučić o predavanju kaže:

"Dobrodošli na predavanje "Glazba za multimediju" u kojem ćemo istražiti svijet primijenjene glazbe kroz četiri ključna dijela. Prvo ćemo zaroniti u povijest i funkciju filmske glazbe, otkrivajući kako je ona razvijena kroz posljednjih 100 godina. U drugom dijelu, kroz primjere i analize, razmotrit ćemo kako glazba oblikuje filmsku radnju, istražujući ključne trenutke i tehnike koje čine glazbu značajnim pripovjedačkim alatom. Treći dio posvetit ćemo razgovoru o tehničkoj opremi te zastupljenosti primijenjene glazbe u brojnim oblicima medija. Četvrti dio donosi osvrt na karijeru filmskih skladatelja i načine poslovanja koji dovode do uspješne suradnje. Pripremite se za dublje razumijevanje ključnih aspekata filmske glazbe i njene uloge u suvremenom svijetu multimedije."

Lukša Vučić hrvatski je skladatelj i klavirist, porijeklom iz Kaštela. Tijekom glazbenog obrazovanja, Lukša razvija stil poseban za akademske kompozicije i glazbu za medije, oslanjajući se na usavršavanje modernih tehnika i orkestralne palete, a pritom zadržavajući virtuoznost. Lukšino stvaralaštvo obuhvaća glazbu za različite projekte poput animiranih i kratkometražnih filmova, a njegova akademska djela oblikovana su pamtljivim melodijama od neoklasicističkog do avangardnog stila. Nakon glazbene škole Josipa Hatzea u kojoj stječe diplomu iz glazbene teorije, Lukšino se obrazovanje nastavlja 2019. godine kada upisuje prijediplomski glazbeni studij na Cardiff Sveučilištu u Walesu. U ljeto 2022. Lukša napušta Cardiff i odlazi u Chicago na diplomski studij skladanja isključivo za filmove i druge oblike medija. Trenutno Lukša provodi akademsku godinu u Splitu i student je 4. godine kompozicije na Umjetničkoj akademiji pod mentorstvom skladatelja Ivana Božičevića. U međuvremenu, stvara kompozicije za televizijske sadržaje i kratkometražne filmove dok se priprema za posljednju godinu diplomskog studija u Chicagu 2024./2025.

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja