28. ožujka 2023.

Dizajnerska početnica: Moj planer

Termin: subota, 01.04.od 10:00 do 12:00 sati
Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split
Uzrast polaznika: osnovna škola (1. - 4. razred)
Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr
Rok za prijave: petak, 31.03.2023.u 17:00 sati.
Voditeljica radionice: Lana Vitas

Tema nove početnice je „Moj planer” prikazan kroz ikonice. Polaznici bi dobili neke već gotove predloške, dijelove od kojih bi mogli dalje oblikovati ikonice. Tehnikom kolaža i crtežom bi nadograđivali ikone. Raznim ikonama bi opisali, ispričali svoj danili tjedan, kako zapravo provode svoje vrijeme, u školskim i vanškolskim obavezama, u igri s prijateljima i slobodnim aktivnostima, kod kuće i s roditeljima. Oblikovali bi tjedni ili dnevni planer aktivnosti.

Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture i Grada Splita.

- Dizajnerske početnice su prilagođene za sve zainteresirane, bezobzira na prethodno znanje i iskustvo.
- Radionice su besplatne.
- Broj sudionika je ograničen.

O voditeljici radionice:
Još za vrijeme studija (Dizajn vizualnih komunikacija, Umjetnička akademija, Sveučilište u Splitu), u razdoblju od 2002. radi na raznovrsnim projektima u kreativnom timu marketinške agencije, koja njeguje kulturu manjeg dizajn studija i specijalizirana je naročito za brending.
Nakon agencijskog iskustva vodi svoj dizajn studio, a radovi nastali samostalno ili timski osvajali su nagrade na internacionalnim natjecanjima i objavljivani su u uglednim svjetskim dizajn publikacijama.

Kvalitetno obrazovanje Industrija, inovacije i infrastruktura Smanjenje nejednakosti Održivi gradovi i zajednice Partnerstvom do cilja