15. ožujka 2024.

Dizajn u suživotu - refleksije o sustavnim promjenama - poziv na predstavljanje knjige

POZIV NA PREDSTAVLJANJE KNJIGE
“Designing in Coexistence - Reflections on Systemic Change”
(Dizajn u suživotu - refleksije o sustavnim promjenama)

Vrijeme održavanja: 18. ožujka 2024. u 19:00
 Lokacija: Udruženje hrvatskih arhitekata

Nakon predstavljanja knjige “Designing in Coexistence - Reflections on Systemic Change” u sklopu programa 18. Venecijanskog bijenala - Međunarodne izložbe arhitekture, vrijeme je za njezino predstavljanje u Zagrebu.
Ministarstvo kulture i medija RH i Udruženje hrvatskih arhitekata pozivaju vas na program predstavljanja knjige koji će se održati u ponedjeljak, 18. ožujka 2024. u 19:00, u prostoru Udruženja hrvatskih arhitekata u Zagrebu.

Program uključuje razgovor u kojem će sudjelovati Mia Roth i Tonči Čerina (povjerenici hrvatskog nastupa), Boštjan Botas Kenda (voditelj Ljetne škole Design+Science na Akademiji likovnih umjetnosti i dizajna u Ljubljani),Viktorija Paljug (sudionica radionice Collective Imaginaries u Motovunu) i Fran Polan (sudionik radionice Collective Imaginaries u Motovunu), a razgovor će moderirati Ivica Mitrović (kustos diskurzivnog programa paviljona).

Knjiga “Designing in Coexistence - Reflections on Systemic Change” nastala je kao rezultat diskurzivnog programa hrvatskog paviljona i kao finalni proizvod projekta “Same as it Ever Was” s kojim se Hrvatska predstavila na Venecijanskom bijenalu 2023. godine, te objedinjava niz istraživanja putem autorskih tekstova i rezultata radionica koje su se, u organizaciji i suradnji s brojnim obrazovnim institucijama, realizirale u Veneciji, Ljubljani, Splitu, Motovunu, Milanu te u Lonjskom polju.

Knjigu urednički potpisuju Ivica Mitrović, Mia Roth i Tonči Čerina, a njezin bogat sadržaj donosi niz autorski tekstova članova autorskog tima i brojnih istraživača. Uz autorske tekstove, knjiga donosi i rezultate radionica na kojima je sudjelovalo preko 120 polaznika s fakulteta iz Hrvatske, regije i svijeta. Dizajn knjige potpisuje Niko Mihaljević. Tisak knjige realiziran je uz financijsku podršku Ministarstva kulture i medija RH i tvrtke HÖRMANN HRVATSKA d.o.o.

SAME AS IT EVER WAS
Hrvatski paviljon za 18. Venecijanski bijenale - Međunarodnu izložbu arhitekture

Povjerenici hrvatskog paviljona: Mia Roth i Tonči Čerina
Autorski tim hrvatskog paviljona: Mia Roth, Tonči Čerina, Luka Fatović, Vedran Kasap, Ozana Ursić, Niko Mihaljević, Ivica Mitrović