06. studenog 2023.

Audio Leakage Community

Umjetnički razgovor @UMAS Split

Ponedjeljak 13.11.2023. u 10h, Kino Predavaonica, Tvrđava Gripe

Audio Leakage Community (Budhaditya Chattopadhyay, Bojana S. Knežević, Franziska Windisch, David Helbich, Yati Durant) je međunarodni kolektiv umjetnika i znanstvenika koji su se upoznali kao rezultat curenja e-pošte, koja je došla iz otvorenog poziva. Zajedničko razmišljanje i djelovanje temelji se na okupljanjima, radionicama, seminarima, improvizacijama, performansima, javnim intervencijama, umjetničkim djelima i publikacijama.

Prethodne aktivnosti uključuju radionicu u Berlinskoj školi zvuka (ACUD, Berlin) u srpnju 2022., nastup uživo na Akademie der Künste u Berlinu kao dio Soundings 2022, prezentaciju na kongresu IMMSANE (HKU, Utrecht) 2022. i kolokvij na Baselskoj akademiji umjetnosti i dizajna FHNW 2023.

Co-composing Split:

Tokom rezidencije na festivalu Ispod Bine, Audio Leakage Community istražuje teorije i tehnike kokompozicije, što će kulminirati koncertom improvizacije, u nedjelju 12/11 od 20h u Beton Kinu. Na umjetničkom razgovoru na UMAS-u, grupa će prezentirati svoju umjetničku praksu i zajedničke aktivnosti, podijeliti iskustva trenutnog istraživanja i otvoriti diskusiju sa publikom.

------

Audio Leakage Community

Art talk @UMAS Split

Monday 13.11.2023. at 10AM, Kino lecture room, Fortress Gripe

Audio Leakage Community (Budhaditya Chattopadhyay, Bojana S. Knežević, Franziska Windisch, David Helbich, Yati Durant) is an international collective of artists and scholars who met as a result of an email leak, coming from an open call. The collective thought and action are based on gatherings, workshops, seminars, improvisations, performances, public interventions, artworks and publications.

Previous activities include a workshop at the Berlin School of Sound (ACUD, Berlin) in July 2022, a live performance at Akademie der Künste Berlin, as a part of Soundings 2022, a presentation at the IMMSANE Congress (HKU, Utrecht) 2022, and a Colloquium at Basel Academy of Art and Design FHNW in 2023.

Co-composing Split:

During the residency at the festival Ispod Bine, Audio Leakage Community is exploring co-compositional theories and techniques, which will culminate in an improvisation concert on Sunday 12th November at 8pm in Beton Kino. At their art talk at UMAS, the group will present their artistic practice and joint activities, share experiences of the current research and open discussion with the audience.

Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti Održivi gradovi i zajednice Mir, pravda i snažne institucije Partnerstvom do cilja