21. ožujka 2024.

12. Dani J. S. Bacha u Splitu

Ovogodišnje Dvanaesto izdanje festivala Glazbeno-umjetnička udruga ARTEMIS organizira u suradnji s Glazbenim odjelom Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Glazbenom školom ˝Josip Hatze˝ uz pokroviteljstvo Grada Splita. 12. Dani Bacha započinju u petak 22. ožujka tradicionalnim koncertom učenika Glazbene škole Josipa Hatzea i studenata Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu koji će se održati u Salonu Jakova Gotovca u Hrvatskom domu s početkom u 19.00.

Nadolazeći koncerti će biti dodatno najavljeni.

Projekt „Dani J. S. Bacha“ je prva monografska manifestacija u Hrvatskoj posvećena stvaralaštvu skladatelja. Pokrenuli su ga 2012. godine profesori Glazbenog odjela Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu - izv. prof. art. Vesna Podrug i prof. art. Wladimir Kossjanenko, te ga od tada organiziraju svake godine na dan rođenja kompozitora - 21.ožujka. U narednim godinama broj sudionika se konstantno povećavao uz veliki interes publike. U suradnji s istaknutim hrvatskim i međunarodnim glazbenicima ostvareni su značajne koncertne projekte kao na primjer integralne uzastopne izvedbe 6 Suita za Violončelo solo, 6 Sonata i Partita za Violinu solo, dvije knjige Dobro ugođenog klavira, „Umijeće fuge“, brojne skladbe J. S. Bacha te Bachovih suvremenika. Održano je 30 koncerata i 5 predavanja u kojim su sudjelovalo više od 150 glazbenika svih generacija iz 12 zemalja. Europsko udruženje festivala EFA u Bruxellesu dodijelilo je Danima Bacha priznanje ˝Remarkable Arts Festival of Europe 2019-2021˝.

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja