21. veljače 2013.

Radionica "Nove metode čišćenja oslikanih površina" 25. – 29. ožujka 2013.

Odsjek za konzervaciju-restauraciju Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu sa zadovoljstvom najavljuje radionicu New Methods of Cleaning Painted Surfaces [Nove metode čišćenja oslikanih površina] koja će se, pod vodstvom prof. Richarda Wolbersa (Winterthur / University of Delaware Program in Art Conservation), održati u Galeriji umjetnina u Splitu od 25. do 29. ožujka 2013. godine. Program je namijenjen studentima i profesionalnim konzervatorima-restauratorima koji se bave konzerviranjem-restauriranjem štafelajnih slika i polikromiranog drva. Wolbers je svojim znanstveno-istraživačkim radom unio revoluciju u čišćenje oslikanih površina, što je jedan od najvažnijih i najdelikatnijih segmenata konzervatorsko-restauratorskog posla. Njegove inovativne tehnike danas su široko prihvaćene i vrlo cijenjene. Tijekom petodnevne radionice "New Methods of Cleaning Painted Surfaces" prof. Wolbers će teorijski i praktično obraditi nekoliko tematskih cjelina: metode čišćenja na bazi vode, materijali za pripremu gelova, gelovi s otapalima, emulzije i polimerni emulgatori. Radionica je podijeljena na teorijski i praktični dio. Teorijski dio obuhvaća predavanja, a održavat će se kroz jutro. Praktični dio radionice, koji uključuje izradu emulzija, gelova i smjesa otapala te rad na umjetninama, odvijat će se u poslijepodnevnim satima. Broj sudionika cjelodnevnog programa ograničen je na 20. Predavanja može pratiti još 20 osoba (ukupno 40). Sudionici cjelodnevnog programa mogu na radionicu donijeti svoje umjetnine kako bi u praksi iskušali Wolbersove metode čišćenja. Budući da je broj mjesta ograničen, ljubazno vas molimo da ispunite prijavnicu i pošaljete je na e-mail adresu: sagita.sunara@gmail.com. Prijave se zaprimaju do 1. ožujka. Prijavnice poslane nakon tog datuma neće se uzimati u razmatranje. Izbor sudionika vršit će na temelju obrazloženja motivacije (sekcija 3 u prijavnici, "Odgovornosti i profesionalne aktivnosti"), a ne redoslijeda prijave.

Program radionice

Program radionice možete preuzeti ovdje.

Kotizacija

Predavanja: 250,00 kn Predavanja + praktični dio radionice: 500,00 kn

Rok za prijavu

1. ožujka 2013.

Kako se prijaviti?

Ispunjenu prijavnicu pošaljite e-mailom na: sagita.sunara@gmail.com [naslov e-maila: Wolbers - radionica] Prijavnica za radionicu

Kada će biti poznati rezultati?

Popis kandidata čije su prijave prihvaćene bit će objavljen na internetskoj stranici Umjetničke akademije (www.umas.hr) 5. ožujka 2013.

Kako platiti kotizaciju?

Kandidati čije su prijave prihvaćene dobit će putem e-maila podatke za uplatu.

Mjesto održavanja radionice

Galerija umjetnina Split Ulica kralja Tomislava 15, 21000 Split

Prijevoz, smještaj i prehrana

Sudionici trebaju sami organizirati dolazak i odlazak te smještaj i prehranu za vrijeme trajanja radionice.

Dodatne informacije

Za sve informacije javite se organizatorima: Sagita Mirjam Sunara: sagita.sunara@gmail.com - - - Program se realizira uz potporu zaklade International Trust for Croatian Monuments, Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Galerije umjetnina Split.

Organizacijski odbor:

• Sagita Mirjam Sunara, doc.
  • Jurica Matijević, izv. prof.
  • Lana Kekez, as.

uz sudjelovanje