13. svibnja 2021.

Predavanja i radionica na temu Proširene stvarnosti (Extended reality (XR))

Doc. dr. art. Josip Mijić održao je predavanja i radionica na temu Proširene stvarnosti (Extended reality (XR)) Docent Mijić gostovao je na našoj ustanovi putem ERASMUS+ programa i to na Odsjeku likovne kulture i likovne umjetnosti. Docent dr. art. Josip Mijić dolazi sa Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru, sa sjedištem u Širokom Brijegu. Predavanje i radionice održane su od 10. do 12. svibnja. U radionici se propitivala integracija konkretne i virtualne stvarnosti i njena primjenjivost u umjetničkom polju, odnosno mogućnost da umjetnička djela ili arheološki artefakti  svoju cjelokupnost ostvaruju uz pomoć Proširene stvarnosti. Na radionici su sudjelovale studentice Odsjeka za konzervaciju i restauraciju te Odsjeka za likovnu kulturu i likovnu umjetnost.  Sukladno epidemiološkim mjerama broj polaznika je bio ograničen.   Radionice i predavanja održala se u sklopu nastave iz kolegija:

UAP307 Umjetnost XVII. i XVIII. stoljeća

UAL3D5 Računalno 3D oblikovanje u nastavi

UAL8B5 Specijalizacija 3D oblikovanje II

UAR202 Arhitektonska konzervacija: povijest i metode zaštite

Životopis dr. art. Josipa Mijića možete pogledati na:  www.josipmijic.com     [meta_gallery_slider dots="false" arrows="true" show_title="fals" slider_height="550"]