17. ožujka 2023.

Poziv na predstavljanje projekta „Prozor u svijet umjetnosti“ (Povijesna i kulturna baština splitsko-dalmatinske županije)

Predstavljanje projekta „Prozor u svijet umjetnosti“ (Povijesna i kulturna baština splitsko-dalmatinske županije) unutar kojeg će biti otvoren Likovni natječaj – Prozor u svijet umjetnosti 2023.

Predstavljanje projekta organizira Sveučilište u Splitu zajedno sa Splitsko-dalmatinskom županijom u utorak, 21. ožujka 2023. godine u 12 sati u prostorijama Sveučilišne galerije, Ruđera Boškovića 31, Split.

Natječaj za najbolji likovni rad raspisuje se po prvi put, a pravo sudjelovanja imaju učenici i studenti u sljedećim kategorijama:

· svi učenici od petog do osmog razreda osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije;

· svi učenici srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

· svi studenti Sveučilišta u Splitu, kao i svi studenti s prebivalištem u Splitsko-dalmatinskoj županiji

Tema natječaja je „Kulturna baština Splitsko-dalmatinske županije“.

Natječaj će biti raspisan 3. travnja 2023., a svi radovi moraju biti dostavljeni do 3. svibnja 2023. godine osobno ili poštom na adresu: Sveučilište u Splitu, Ruđera Boškovića 31, Split s napomenom „za Likovni natječaj – Prozor u svijet umjetnosti 2023.“

Prosudbeno povjerenstvo od pet članova odabrat će tri najbolja rada prema kategorijama.

Odluka Povjerenstva i nagrađeni radovi bit će objavljeni na stranicama Sveučililšta u Splitu u mjesecu svibnju.

Sve o Pozivu na poveznici Sveučilišta:

Kvalitetno obrazovanje Održivi gradovi i zajednice Partnerstvom do cilja