15. lipnja 2023.

Operni trio “TrioLe” u Hrvatskom domu Split

U petak, 16. lipnja 2023. u 20 sati u Salonu Jakova Gotovca u Hrvatskom domu Split, Operni trio TrioLe održat će koncert.

Članice Tria su studentice solo pjevanja:

Dora Jana Klarić, mezzosopran,

Rahela Ujević, sopran,

Mia Gazdović, sopran.

Studentice studiraju u klasama doc. art. Terezije Kusanović i doc. art. Žane Marendić, te ih u  komornom sastavu mentorira Marijo Krnić, prof.

U pratnji pijanista Zorana Velića, prof., izvodit će razne operne arije i tercete.

Program u trajanju od sat vremena upotpunit će i gost/student saksofona Ivor Zlodre.

Veselimo se vašem dolasku!

Pjevački operni trio TrioLe rezultat je samostalnog studentskog projekta studentica solo pjevanja te njihovih mentora, doc. art. Terezije Kusanović i doc. art. Žane Marendić, te mentora komornog sastava Marija Krnić, prof. Trio djeluju od prosinca 2021. od kada nižu brojne nastupe na ljetnim manifestacijama, božićnim koncertima, promocijama i sl. Ove godine osvojile su prvu nagradu sa maksimalnim brojem bodova u svojoj kategoriji na međunarodnom natjecanju Stojan Stojanov Gančev u Zagrebu, sudjelovale su na međunarodnom natjecanju Lav Mirski u Osijeku, na kojem su osvojile prvu nagradu u kategoriji operni komorni sastavi, prvu nagradu u kategoriji komorni sastavi-lied te posebnu nagradu Kulturnog centra Osijek, koncert u sezoni 2023./2024.

Kvalitetno obrazovanje Smanjenje nejednakosti Partnerstvom do cilja