29. rujna 2022.

Međunarodna radionica konzervacije i restauracije kamena, crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije, Sutivan, otok Brač

U Sutivanu na Braču, unutar crkve Uznesenja BDM, odvijala se druga međunarodna radionica iz područja konzervacije i restauracije kamena.

Radionica je obuhvaćala konzervatorsko restauratorske zahvate obnove baroknih kamenih i mramornih oltara. Pošto je riječ o zaštićenom spomeniku kulture, manifestacija je održana uz dozvolu Ministarstva kulture i medija RH, Konzervatorskog odjela u Splitu.

Tijekom desetodnevnog trajanja,  u razdoblju od 13. do 23. rujna 2022., sudjelovalo je sveukupno 8 studenata. Petero sa Sveučilišta za primijenjene umjetnosti u Beču, Instituta za konzervaciju i restauraciju https://www.dieangewandte.at/en/ikr_institut, te troje s Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, Odsjeka za konzervaciju i restauraciju.

Organizatori ove radionice su Marija Milchin univ.-ass. mag.art., Katharina Fuchs univ.-ass. mag.art., te Siniša Bizjak izv. prof. art.

Ovim putem se zahvaljujemo Ranku Blaževiću, načelniku Općine Sutivan na potpori oko smještaja i obroka, župniku don. Jakši Rubiniću  na strpljenju tijekom radova, te naročito gospodinu Roku Zuaniću na svesrdnom angažmanu i pomoći oko naše aktivnosti.

#umas #25godinaumasa #UMAS25