21. travnja 2020.

Karantena početnica NO.2: "Dan planeta Zemlje"

Drage naše polaznice i polaznici početnice i svi zainteresirani i zainteresirane, objavljujemo sljedeću "Karantenu početnicu NO.2". Svoje radove šaljite do nedjelje, te će isti biti objavljeni na našoj facebook stranici (http://www.facebook.com/dizajnerskapocetnicasplit/), a kad prikupimo dovoljno radova i odabir na web stranicama Umjetničke akademije u Splitu. Sudjelovati može tko želi (osnovnoškolci i srednjoškolci) :), radove šaljite na naš mail, a mi ćemo vas o novim zadatcima obavještavati i preko naše mail liste sudionika i sudionica. Rok za slanje je nedjelja, 26. travnja u 12:00 na e-mail adresu:  dizajnerskapocetnica@umas.hr. Napravi PLAKAT povodom obilježavanja "Dana planeta Zemlje" 22. travnja. Uloga (svrha) plakata bi bila brzo i efikasno prenošenje informacije pomoću: vizuala, hijerarhije sadržaja, kompozicije, omjera slike i teksta, itd. Jednako je važno pritom i znati izbjeći suvišne elemente. Plakat služi ekonomskim, političkim ali i kulturnim interesima. Može prikazivati neki proizvod ili najavljivati nadolazeći javni događaj: koncert, izložbu, predstavu, festival, promociju roba i usluga itd. Stoga, može biti instrukcijski, edukativni, može biti informativni, politički (propagandni), aktivistički, kulturni, ekološki i sl.
Lijep pozdrav, Jelena Perišić — Dizajnerska početnica