15. studenog 2023.

Izložba SMETNJE U PRIJEMU SLIKE: Transferi fotografije u dizajnu 1960 – 1990.

U četvrtak 16. studenog u 19 sati u Galeriji MKC / Domu mladih u Splitu otvara se izložba SMETNJE U PRIJEMU SLIKE – TRANSFERI FOTOGRAFIJE U DIZAJNU 1960 – 1990, koja se bavi odnosom fotografije i grafičkog dizajna, na primjerima radova autora kao što su Ivan Picelj, Mihajlo Arsovski, Boris Bućan, Boris Ljubičić, Mirko Ilić, Gorki Žuvela, Milan Vulpe, Željko Borčić, Dušan Bekar, Dalibor Martinis, Goran Trbuljak, Sanja Iveković, Bachrach&Krištofić, NEP, Greiner&Kropilak i drugi. Autori koncepcije i kustosi izložbe su Marko Golub i Dejan Kršić. Uz samu izložbu, koju zajedno organiziraju HDD, MKC i Platforma 9,81 bit će predstavljena i istoimena knjiga u izdanju HDD-a.

SMETNJE U PRIJEMU SLIKE: Transferi fotografije u dizajnu 1960 – 1990.
Galerija MKC / Dom mladih Split

16.11. – 30.11.2023.

Organizatori: Hrvatsko dizajnersko društvo, Multimedijalni kulturni centar, Platforma 9,81
Partner: DVK UMAS
Autori i kustosi izložbe: Marko Golub & Dejan Kršić
Autori teksta i postava: Marko Golub & Dejan Kršić
Grafički dizajn: Dejan Kršić
Zahvale: Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu, Galerija umjetnina u Splitu, Galerija Studentskog centra, Muzejski dokumentacijski centar, Kristina Bonjeković, Jasminka Babić, Ksenija Baronica, Tončika Cukrov, Boris Ljubičić, Slavko Henigsman, Alira Hrabar Bekar, Duško Bekar, Sanja Iveković, Mirko Ilić, Goran Trbuljak, IGEPA Plana d.o.o.
Organizacija: Marko Golub, Mirjana Jakušić / HDD; Jasna Gluić / MKC; Miranda Veljačić, Oleg Šuran / Platforma 9,81, Segor Garber
Suradnici: studenti i alumni DVK UMAS

Sponzori tiska: Kerschoffset, Arskopija
Izložba je financirana sredstvima Ministarstva kulture i medija RHGrada Splita i Gradskog ureda za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo Grada Zagreba. Izložbeni i diskurzivni program HDD galerije sufinanciran je sredstvima Zaklade Kultura nova.

Partnerstvom do cilja