29. svibnja 2023.

Glazbena obličja Dore Pejačević - predavanje i koncert

Glazbena obličja Dore Pejačević - Predavanje i koncert povodom stote obljetnice smrti Dore Pejačević

U petak, 2. lipnja 2023. u 18 sati, u Glazbenom salonu Jakova Gotovca u Hrvatskom domu, studenti Odjela za glazbenu umjetnost održat će predavanje o životu i djelu Dore Pejačević uz prigodan koncert skladbi hrvatske skladateljice čija se stota obljetnice smrti obilježava ove godine.

Predavanje:

Studenti Odsjeka za glazbenu teoriju i kompoziciju i Glazbenu pedagogiju (Andrea Berki, Josipa Mamić, Gabi Šerić, Lucija Milas, Teo Pehal i Antun Milinković) govorit će o skladbama Verwandlung op. 37, Mädchengestalten op. 42, br. 1 i br. 2 i Slavenska sonata za violinu i glasovir op. 43 te ocrtati životni i glazbeni put Dore Pejačević uz sažimanje najvažnijih karakteristika njezinog skladateljskog izričaja.

Predavanje je rezultat rada studenata na predmetu Samostalni studentski projekt (mentorica: red. prof. dr. sc. Davorka Radica).

Koncert:

U koncertnom dijelu događanja, osim izvođenja originalnih skladbi Dore Pejačević (mentori: izv. prof. art. Katja Repušić, doc. art Terezija Kusanović, doc. art. Žana Marendić, korepetitor Zoran Velić), studenti će izvesti i skladbe priređene za različite instrumentalne ansamble (mentorsko vodstvo: Šimun Čarli Botica, student 3. godine Kompozicije).

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja