28. lipnja 2022.

Film Jadrana Parunova na Puli

Film "Cimerica" Jadrana Parunova, studenta diplomskog studija na Odsjeku za film i video, ušao je u studentsku konkurenciju Pula film festivala. Pulski filmski festival najstariji je filmski festival u Hrvatskoj i jedan od najstarijih u Europi. Njegov je zaštitni znak pulska Arena, u kojoj se filmovi gledaju pod zvijezdama. Danas je to najposjećenija kulturna manifestacija u Republici Hrvatskoj, s više od 73 tisuća gledatelja tijekom niza festivalskih događanja. Festivalski programi redovito se održavaju na niz gradskih lokacija i plijene veliku pozornost brojne publike. Jadran Parunov opisuje film: "...film o podukama iz matematike u kojem je bitno sve osim brojeva. Zašto baš ova priča, ne znam. Ideja dođe od najmanje stvari kao što je slika, rečenica, zvuk. I tada ona raste dok ne dobije okvir. U njemu mi je bio cilj naslikati odnose likova što kroz dijalog što kroz principe filmske slike. Mogu reći da sam "Cimerici" pristupio kao igri karaktera sa nepredvidljivim rezultatom." Čestitke!

Jadran Parunov