26. ožujka 2018.

Dizajnerska početnica za srednjoškolce – Logopočetnica

Dizajnerska početnica će se održati u subotu 07.04.2018. na lokaciji Umjetničke akademije, Zagrebačka 3.

Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture i Grada Splita.

Polaznici i polaznice će se uz zadanu angažiranu temu upoznati s procesom oblikovanja logotipa, prolazeći kroz faze analize, brainstorminga, razrade ideje i redukcije.

Termin: subota, 07.04. od 10:00 do 12:00 sati.
Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split.
Uzrast polaznika: srednjoškolski (1.—4. razred).
Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr.
Rok za prijave: petak, 06.04.2018. u 12:00 sati.
Voditelj radionice: Ivan Milas

Dizajnerske početnice su prilagođene za sve zainteresirane, bez obzira na prethodno znanje i iskustvo. Radionice su besplatne, a broj sudionika je ograničen.