08. studenog 2017.

Dizajnerska početnica za osnovnoškolce: Dizajn ambalaže

Dizajnerska početnica održat ćese u subotu 11. studenoga 2017. u prostorima Umjetničke akademije, Zagrebačka 3. Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture. Polaznici će se upoznati sa procesom oblikovanja i dizajna ambalaže korištenjem  raznih raspoloživih grafičkih elemenata, s fokusom na vizualizaciju proizvoda za djecu. Kroz rad, cilj je ukazati i na važnost informacija o samom  proizvodu u kontekstu oblikovanja ovitka. Termin: subota, 11. studenoga od 10 do 12 sati Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split. uzrast polaznika: osnovnoškolski (od 1. do 4. razreda). Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr Rok za prijave: petak, 10. studenoga 2017. u 17 sati. Voditeljica radionice: Lana Vitas Gruić Radionice su besplatne, a broj sudionika je ograničen.