21. travnja 2017.

Dizajnerska početnica na Festivalu znanosti

Dizajnerska početnica koja se trebala održati u srijedu 26.04.2017., održat će se 29.04.2017. u subotu, na lokaciji Umjetničke akademije, Zagrebačka 3. Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture. Kroz ovu radionicu koja će se održati u sklopu Festivala znanosti u Splitu, na temu "Vrijeme", polaznici i polaznice upoznati će se s dizajniranjem forme i sadržaja kalendara. Na radionici je moguće sudjelovati u jutarnjem ili u popodnevnom terminu. Termin: srijeda, 26.04. od 10:00 do 12:00 sati ili od 16:00 do 18:00 sati Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split. Uzrast polaznika: osnovnoškolski (5. - 8. razred). Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr. Rok za prijave: petak, 28.04.2017. u 17:00 sati. Voditeljica radionice: Jelena Perišić i Ana Bodrožić Radionice su besplatne, a broj sudionika je ograničen. Molimo da uz prijavu sudjelovanja navedete i termin.