31. listopada 2022.

Dizajnerska početnica: Izrada ambalaže za čaj

NAZIV: Izrada ambalaže za čaj

Termin: subota, 05.11. od 10:00 do 12:00 sati
Mjesto: Umjetnička akademija, Zagrebačka 3, Split
Uzrast polaznika: osnovnoškolski (5. - 8. razred)
Prijave i kontakt: dizajnerskapocetnica@umas.hr
Rok za prijave: petak, 04.11.2022. u 17:00 sati.
Voditeljica radionice: Teodora Grgić Jeličić, mag. tourism i cult.

Polaznici će na radionici "Izrada ambalaže za čaj"-Tea party, osmisliti i izraditi ambalažu za čaj, upoznat će se s ulogom i funkcijom ambalaže u svakodnevnom životu i kako dizajn ambalaže utječe na privlačnost proizvoda.

Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture i Grada Splita.

- Dizajnerske početnice su prilagođene za sve zainteresirane, bez obzira na prethodno znanje i iskustvo.
- Radionice su besplatne, a broj sudionika je ograničen.
- Radionica se održava kao dio aktivnosti u sklopu UMAS25

O voditeljici radionice:

Voditeljica radionice je Teodora Grgić Jeličić, mag. tourism i cult., Nakon završene Više grafičke škole u Zagrebu radi kao nastavnik stručnih predmeta u Školi za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split, sudjeluje u izradi stručnih programa u školi. Upisuje studij komunikologije u Zadru koji završava kao magistra turizma i kulture. Voditeljica je stručnog aktiva u Školi za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split i Voditeljica je međužupanijskog stručnog vijeća u kojem od 2006. godine surađuje sa Agencijom za strukovno obrazovanje te aktivno sudjeluje u svim aktivnostima u strukovnom obrazovanju kao što su novi programi, preporuke za edukaciju nastavnika u struci, natjecanja. Mentor je učenicima na završnim radovima i smotrama dizajna u sklopu Državnih natjecanja, sudjeluje u nizu projekata na školskoj, županijskoj i državnoj razini. Profesor savjetnik je od 2021. godine. Voditeljica je Gradske galerije u Biogradu na moru.