International Conference “Our Modern: Re-appropriating Vulnerable 20th Century Heritage”

Dubrovnik, 21.-23. svibnja 2013

U Dubrovniku se od 21. do 23. svibnja održava međunarodna konferencija Our Modern: Re-appropriating Vulnerable 20th Century Heritage. Skup organiziraju Sveučilište u Dubrovniku, Institut za povijest umjetnosti – Centar Cvito Fisković u Splitu, Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu, Tehničko sveučilište u Berlinu i Moskovski institut za arhitekturu – Državna akademija, u suradnji s ICOMOS-ovim Međunarodnim znanstvenim odborom za baštinu 20. stoljeća. Domaćin skupa je Interuniverzitetski centar Dubrovnik.

Na skupu sudjeluju arhitekti, konzervatori, konzervatori-restauratori, povjesničari umjetnosti, kustosi i brojni drugi stručnjaci koji se bave zaštitom, konzerviranjem-restauriranjem, obnovom ili preinakama kulturnih spomenika 20. stoljeća. Namjera skupa propitivanje je koncepta kulturne baštine 20. stoljeća kroz tri tematske cjeline – Urbana baština i arhitektura; Likovne umjetnosti; Fotografija i audiovizualna baština – te razmjena mišljenja o očuvanju temeljnih kvaliteta moderne baštine i njihovom doprinosu suvremenom životu, kao i vlastitoj budućoj održivosti.

Program i sažetke izlaganja možete pogledati ovdje: Our Modern CONFERENCE ABSTRACT BOOK – final

Prijava za sudjelovanje (kotizacija iznosi 20 eura)