Medijska umjetnost / Odsjek za film i video / Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu (UMAS).

MU/FiV-otvoreno-06/2019

Izložba studenata Odsjeka za film i video, UMAS (u sklopu nastave ljetnog semestra 2018./2019. akademske godine): Marija Alatrović, Josip Bojčić, Veronika Kušek, Boris Omazić, Marino Paliska, Marija Plazibat, Maria Plucińska, Elizabeta Ružić, Ida Slavić, Josipa Vulić,  pod mentorstvom izv. prof. art. Tonija Meštrovića / asist. Gilda Bavčevića.

Otvorenje: srijeda, 5. lipnja 2019. u 20 sati

Multimedijalni kulturni centar (MKC – Dom mladih), Split, 5. – 9. lipnja 2019.

Radno vrijeme izložbe svakim danom od 18 do 22 sata.

Ulaz je slobodan.

Godišnja izložba pod nazivom MU/FiV-otvoreno-06/2019 osmi put za redom predstavlja radove studenata preddiplomskog i diplomskog studija Odsjeka za film i video. Predstavljeni radovi su studentski projekti iz područja medijske umjetnosti, u okviru nastave na kolegijima koje izvodi izv. prof. art. Toni Meštrović i asistent Gildo Bavčević s Odsjeka za film i video.

Izložba je osmišljena kako bi studenti svoje galerijski artikulirane medijske umjetničke radove realizirane kroz nastavu suočili s realnom situacijom izlaganja autorskog rada u javnom prostoru te s kritičkim pogledom javnosti. Studenti predstavljaju multimedijske radove u vidu video-zvučnih i skulpturalnih medijskih instalacija.

——-

Zahvala na potpori i realizaciji izložbe:

Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu

Multimedijalni kulturni centar Split