Međunarodna Ljetna škola vizualnog oblikovanja u Splitu

Međunarodna ljetna škola Split Visual Arts Summer School je osmišljena kao skup 11 programa iz područja likovnih umjetnosti, dizajna, novih medija i konzervcije/restauracije. Programi su primarno namijenjeni studentima umjetničkih akademija, ali se mogu uključiti i srednjoškolci, kao i ostali dio populacije koji je zainteresiran za nastavak obrazovanja kroz cjeloživotno učenje.
Programi su zamišljeni za rad u malim grupama, ali su koncipirani na način kako bi istaknuli individualan pristup svakom kandidatu, sukladan trenutačnom stupnju znanja i vještina svakog polaznika na određenom području. Tijekom pet dana intenzivnog rada na određenom području polaznici će steći znanja i vještine u skladu sa kolegijem u trajanju od jednog semestra.
Završetak Škole bit će obilježen zajedničkim domjenkom na jednoj od lokacija Sveučilišta u Splitu. Studenti će po završetku dobiti potvrdu o ostvarena 2 ECTS boda, a ostali polaznici potvrdu o sudjelovanju.

Linkovi na programe:

Klasične grafičke tehnike / Classical Graphic Techniques

3D grafičko oblikovanje / Computer 3D Graphics

Comic Notebook

Content marketing i digitalno izdavaštvo u Adobe InDesignu / Content Marketing and Digital Publishing with Adobe InDesign

Interaktivne instalacije za javne prostore / Interactive Installations for Public Spaces

Vizualni identitet i oglašavanje u kulturnom turizmu / Branding and Advertising in Cultural Tourism

Generativna fotografija-Preslika stvarnosti i stvarnost preslike / Generative Photography-The Image of Reality and the Reality of Image

Kratki ljetni film / Short Summer Film

Osnove preventivnog konzerviranja / Basic principles of preventive conservation

Zaštita kulturne baštine – Dioklecijanova palača u Splitu / Conservation of cultural heritage – Diocletian’s palace in Split

Mala plastika u kamenu / Stone Small Plastic