GMAIL – UPUTE ZA KREIRANJE FILTERA

Dio naših djelatnika i studenata službene mail adrese oblika ime.prezime@umas.hr je već preusmjerio ili će preusmjeriti na Gmail.

Kako se ne bi desilo da službene poruke završe u sandučiću neželjene poruke (spam) moguće je kreirati filter koji će to onemogućiti.

1. Prijavite se na svoj Gmail račun.
  2. Kliknite na ikonu ZUPČANIKA u gornjem desnom kutu, a zatim kliknite POSTAVKE.

Upute za kreiranje filtera – gmail

Mole se svi studenti da u Studomatu aktiviraju važeću e-mail adresu na koju ih se može kontaktirati.

Isto tako mole se i studenti i djelatnici da ako ne koriste službene mail adrese (ime.prezime@umas.hr) naprave proslijeđivanje na svoje aktivne mailove. Ako to iz nekog razloga ne mogu, mole se da  kontaktiraju djelatnicu Akademije: Dalida Cikatić putem maila dalida@umas.hr ili na mobitel 099 2600328

Upute za proslijeđivanje

Ako nemate ili ste zaboravili lozinku za Office365 ili lozinku za AAi identitet obratite se djelatnici Akademije:

Dalida Cikatić putem maila dalida@umas.hr ili na mobitel 099 2600328

Obratite pažnju na to da se Officu365 ne pristupa sa istom lozinkom kao Studomatu odnosno Nastavničkom portalu!!! Korisnička oznaka za pristupanje je ista!

Više informacija na stranici Informatičke službe